Już niedługo ferie zimowe…

Za niespełna tydzień rozpoczną się ferie zimowe dla młodzieży szkolnej z kilku województw. Co robić z dzieciakami w wolnym czasie? Pomysłów na pewno macie mnóstwo, ale nie zapomnijcie o planszówkach. Wybór jest ogromny.

W planszówki można grać w domu, w świetlicach, czy podczas zorganizowanych wyjazdów. Bawią i rozwijają graczy niezależnie od wieku. Dobrze jest uczyć dzieci od małego takiej formy spędzania wolnego czasu. Dobrze jest pokazać młodzieży, że życie poza komputerem też niesie wiele atrakcji. Dobrze jest pokazać dorosłym, nawet tym najstarszym, że na ciekawą i mądrą zabawę nigdy nie jest za późno.

W Małopolsce, gdzie mieszkam, ferie zaczynają się za kilka dni. Jestem ciekawa, w jakie gry będę grała w tym roku z dzieciakami i młodzieżą, jakie gry przyniosą, o jakie z mojej kolekcji poproszą. Przedferyjna rozgrzewka z córką i jej koleżanką, która w planszówki praktycznie nie grywa, wyglądała m.in. tak:

Dziewczyny zagrały w: Dobutsu shogi, Król Julian (tak szybka gra, że zdjęć nie zdążyłam zrobić), Lisek Urwisek (stare jesteśmy, ale genialna gra), Wielka ucieczka, Ice Cool, Laguna, Klask, Bolidy (było tyle emocji podczas wyścigu, że zdjęcie nie wyszło). Tak się właśnie wciąga nowe osoby do naszego hobby i tak się właśnie miło spędza czas z młodzieżą. Zaś wieczorem córka wyciągnęła Scrabble, 7 słów i Trek 12 żeby swoją mamuśkę rozgromić.

A wy jakie planszówki przygotowaliście do grania dla waszych podopiecznych?

 

0 Udostępnień