Ferie z młodzieżą: Skyline Express – roll and write

Gry o mechanice roll and write cieszą się w moim domu dużym powodzeniem. Za lekkość, szybkość, a jednocześnie zmuszanie do kombinowania. No i często mają wariant solo, który ratuje, gdy czasu jest niewiele, współgracze są zajęci, a mózg domaga się planszówkowej aktywności. Skyline Express – roll and write trafił pod dobry adres.

Ferie z dziećmi: Kroniki przygody – Wyprawa po Księżycowe Kamienie

Czy wasze dzieci chciałyby uczestniczyć w niesamowitych przygodach? Czy chciałyby posiadać magiczne zdolności i być uczniami prawdziwego czarodzieja? Na pewno tak! Wiedzcie jednak, że sukces nie jest na wyciągnięcie ręki. Młodzi adepci będą musieli wykazać się pomysłowością, odwagą, spostrzegawczością i mądrością, być cierpliwi i wytrzymali, a wtedy świat stanie przed nimi otworem. To wszystko dzieciaki […]

Ferie z dziećmi: Głodniaki

Co zrobić z głodnymi potworkami? Oczywiście, że nakarmić. Tylko czym? Młodsze dzieciaki, po rozgrywkach w Głodniaki, będą znały całe menu tych dziwnych stworów. Podobno najlepsze są skarpety albo sztuczna szczęka dziadka, puszki, lizaki, liście i wiele innych rarytasów. Witaminki też można podać, ale tylko od czasu do czasu.

Kroniki zbrodni

Kroniki zbrodni po raz pierwszy zostały wydane w 2018 r. Cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczy aktualnie 172 pozycja w rankingu najlepszych gier na świecie wg BGG, oraz zdobyte przez nią liczne nominacje i nagrody. Samych gier z serii Milenium sprzedano ponad 500 000 na całym świecie, a Kroniki przetłumaczono na 27 języków (źr. […]

Kroniki zbrodni: 2400

Po wielkim sukcesie gry „Kroniki zbrodni”, na rynku pojawiły się kolejne tytuły z tzw. serii Milenium: 1400, 1900 i 2400. Cała seria przyjęła się u mnie w domu bardzo dobrze i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych części. Dziś opowiem wam o najnowszym tytule, w jaki mieliśmy przyjemność zagrać.

Escape Quest: Alcatraz i Superbohaterowie

Escape Quest to seria gier książkowych, łączących elementy gry paragrafowej i łamigłówek znanych z escape roomów. Wydawnictwo Egmont kontynuuje wydawanie tego typu gier i na koniec tego roku, na sklepowych półkach pojawiły się kolejne dwa tytuły: Alcatraz – Infiltracja oraz Superbohaterowie. Przeznaczone są one dla 1 gracza od 12 roku życia.

Kieszonkowy detektyw – seria 1

Dla wielbicieli wszelkich zagadek detektywistycznych, gier dedukcyjnych i escape roomów, Lucky Duck Games poszerzyło swoją ofertę wydawniczą o 3 sprawy z serii „Pocket Detecive”. Ogromną zaletą polskiego wydania „Kieszonkowego detektywa” jest umieszczenie wszystkich tych spraw w 1 pudełku. Wydanie opatrzone numerem 1 daje nadzieję na kontynuację serii, ale wiadomo, że wszystko zależy od nas graczy […]

Amazonia

Dziś zapraszam was do podróży w głąb deszczowych lasów Amazonii. W krainę bogatą w roślinność i zwierzęta. Na obszary, w których natura dokonuje dzieła zniszczenia i daje też rozmaite życie. Bez udziału człowieka żyjącego w niezgodzie z nią, ale z udziałem tych, co dbają o jej rozwój.

Julka prezentuje: Potwory w Tokio

To jest najlepsza gra planszowa, w której mogę pokazać moją mroczną stronę. Kto ze mną gra, ten wie, że zrobię wszystko, by go wyeliminować. Kto ze mną gra któryś tam raz już wie, że trzeba mi oddać, żeby przetrwać. Ale czy ten ktoś przetrwa? <Rozlega się mroczne i doniosłe> Buhahaha.

Dziady – część V

W sierpniu tego roku na wspieram.to zakończono zbiórkę pieniędzy na wydanie gry paragrafowej „Dziady” cz. V. Kampania zakończyła się sukcesem, zebrane 214% przyczyniło się do wydania gry w formie jaką bardzo lubię: twardej okładce, szytej, z wstążkową zakładką. Oczywiście dla wspierających pojawiły się dodatkowe gadżety w postaci: kartonowej planszy z mapą miejsca akcji,  cztery karty […]

Pozostałe wpisy

0 Udostępnień