Granna – serie wydawnicze

W naszym skromnym życiu wszystko kategoryzujemy. Choćby my, gracze, potrafimy grom przypisać ogólne cechy i na ich podstawie określić jej rodzaj. Mamy więc gry strategiczne, ekonomiczne, przygodowe, rodzinne, dla dzieci, ameritrash, eurogry etc. Komu to potrzebne? – zapyta laik. Przecież każda gra to po prostu gra.

Potrzebujemy bardzo. Dla porządku. Dla określenia swoich preferencji. Dla błyśnięcia w towarzystwie znajomością tematu. Sama z dumą pokazuję mój regał i opowiadam „O tam na samej górze to ameritrash, piętro niżej eurogry, a tu gry rodzinne i dla dzieci”. Nawet dla kobiecych westchnień On wie tyle o grach! względem konwentowego wolontariusza czy videorecenzenta.

Wydawnictwa gier planszowych też potrzebują kategoryzacji. Jeśli tylko ich asortyment jest duży i różnorodny. Tak jest w przypadku gier wydawanych przez Grannę, kojarzoną głównie z grami dla dzieci. W ubiegłym roku wydawnictwo wyszło naprzeciw oczekiwaniom graczy bardziej wymagających i wprowadziło do swojego asortymentu nową serię gier o nazwie Granna Expert. Bieżący rok przyniósł 2 kolejne serie wydawnicze: W to mi graj! oraz GraMy! Z ciekawości zaglądnęłam na odświeżoną stronę Granny i odkryłam świetnie zrobiony katalog gier. A w nim…

Ponad 20 serii wydawniczych, z których kilka Wam przedstawię.*

  • Moje pierwsze gry. Seria gier dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat. W pudełkach znajdują się gry i układanki. Elementy są zrobione z twardej tektury. Znakomity pomysł na zabawę z dziećmi dla troskliwych rodziców. Dzięki dobrze wykonanym elementom, które są przystosowane do używania przez najmłodszych, dzieci mogą same używać tych gier. Gry te ćwiczą np. pamięć, wiedzę o kolorach czy podstawowe słownictwo.
  • Klub przedszkolaka. Seria prostych, znanych, lubianych gier i zabawek dla przedszkolaków, przygotowana w trosce o ich wszechstronny rozwój. Gry te stawiają na rozwój u dzieci m.in. słownictwa, pamięci, zręczności lub umiejętności liczenia. Są to gry uznane w wielu konkursach branżowych.
  • Gry i zabawy Smoka Obiboka. Jest to seria gier dla przedszkolaków. Smok Obibok – przyjaciel najmłodszych – pomaga poznawać otaczający świat. Razem z dziećmi rozwiązuje zagadki, poznaje figury geometryczne, kształty, kolory oraz pory roku.
  • Zmysły. Seria gier dla przedszkolaków. Są to proste gry o klasycznej mechanice, które rozwijają takie zmysły jak słuch, wzrok czy węch.
  • IQ GRANNA. Jest to seria gier edukacyjnych dla uczniów z klas 0–3. Dzieci przy okazji zabawy rozwijają i utrwalają wiedzę i umiejętności, które mogą sprawiać trudność m.in. zasady ortografii, tabliczka mnożenia czy podstawowe prawidła ruchu drogowego.
  • W to mi graj! To najnowsza seria wydawnicza Granny. Gry wchodzące w jej skład charakteryzuje wyjątkowa prostota zasad oraz bardzo krótki czas rozgrywki. Zostały one stworzone z myślą o graczach w każdym wieku. W serii będą pojawiać się zarówno proste gry rodzinne jak i tytuły o bardziej imprezowym charakterze.
  • GraMy! Seria ta obejmuje gry, które dostarczają mnóstwo radości i zabawy całej rodzinie. Proponujemy w niej tzw. gry familijne czyli łączące światy starszych dzieci (8+) i dorosłych.
  • Wiem, bo gram! Seria ta obejmuje gry, przy których można nie tylko wspaniale się bawić, lecz także zdobywać wiedzę w różnych dziedzinach. Wiedzę zdobywamy niejako przy okazji. Wiemy, bo gramy!
  • GRANNA EXPERT. To seria dla bardziej dojrzałych miłośników gier. Są to pozycje dla graczy lubiących rozgrywkę dłuższą i stanowiącą większe intelektualne wyzwanie. To seria przeznaczona dla nastoletnich i dorosłych graczy.
  • Smart Games. Są to łamigłówki dla jednego gracza, odpowiednie dla młodszych i starszych, z wieloma poziomami trudności i łatwymi do objaśnienia zasadami. Smart Games to gry edukacyjne, rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz planowanie strategiczne.

Miałam do czynienia z grami z większości kategorii i ten podział jest naprawdę bardzo dobrze zrobiony. Serie wydawnicze dla różnych grup docelowych. Serie łatwo rozpoznawalne. Wszystkie serie bardzo dobrze opracowane i wykonane. Gier jest dużo, więc kategoryzacja jest konieczna. Dla rozpoznawalności marki. Zastanawiam się jednak, czy wprowadzanie kolejnych nazw serii wydawniczych nie wprowadzi wśród zainteresowanych graczy zamętu? Ordnung muss sein, ale….

Opisy serii wydawniczych przygotowała na potrzeby tego felietonu pani Maria Brzeska-Deli z Granny.

0 Udostępnień