Event z Pojedynkiem robotów XXL

Podczas przeczesywania Internetu wyskoczyła mi reklama z niebieskimi kostkami do gry. Denerwują mnie reklamy. Szczególnie te w formie pop-ups. Jednak kostki mają swój urok i zatrzymałam wzrok na treści. Jakież było moje zdziwienie gdy przeczytałam: „6-7 września 2014 r. w godz. 13.00 – 18.00 Galeria Krakowska organizuje weekend gier planszowych”. Galeria i planszówki? Nie może być!

W końcu doczytałam, że partnerem akcji jest Dragonus – wypożyczalnia i sklep z grami planszowymi w Krakowie. O Dragonusie słyszałam dobre słowo przy okazji jednej z imprez planszówkowych w Krzeszowicach, w jakiej mogłam uczestniczyć. Planszówki i ktoś, kto się na nich zna zwiastowało ciekawą imprezę. I taka była z mojego punktu widzenia, bo w programie wypatrzyłam rozgrywki w Pojedynek robotów (Dobutsu shogi) w wersji XXL.

„Inicjatorem imprezy jako takiej była Galeria Krakowska, która zleciła wykonanie jej agencji eventowej. Grę wybraliśmy wspólnie z panią Ewą, która była odpowiedzialna za zorganizowanie imprezy. I praktycznie za wszystkim stała agencja eventowa. My, jako sklep, doradzaliśmy w wyborze gry przewodniej oraz pozostałych gier dostępnych do grania w trakcie imprezy. Wszystkie gry (poza Scrabble, szachami, chyba warcabami i chyba chińczykiem) pochodziły z naszej wypożyczalni. Cała impreza była bardzo udana. Przez całe 10 godzin (13-18 w sobotę i niedzielę) stoliki były pełne.” – tak o imprezie opowiedział mi Robert Jaskuła, właściciel Dragonusa.

Wersja XXL Pojedynku robotów zachwyciła mnie. Chyba wiecie dlaczego? Zresztą spójrzcie na zdjęcia.

Ludzi było mnóstwo, co mnie, planszówkowego hobbystę, bardzo cieszy. Prócz Pojedynku robotów można było również zagrać w inne gry, choćby: Pędzące żółwie, Carcassonne, Potwory w Tokio, Dixit, Wsiąść do Pociągu: Europa, Osadnicy z Catanu, Scrabble, Kolejka. Były też nagrody w postaci planszówek.

Mała impreza. Takie też są potrzebne i to bardzo. Zaś za pomysł z wersją XXL mojej ulubionej gry organizatorzy mają wielkiego plusa.

Zdjęcia pochodzą od organizatora – dziękuję za ich udostępnienie.

0 Udostępnień