Klask

Dania, 2013 r., stolarnia Mikkel Bertelsen’a – to tam zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Mikkel wymyślił i wykonał dla swoich przyjaciół kilka egzemplarzy gry, które podarował im na gwiazdkę. Gra tak się spodobała, że informacje o niej pojawiły się w całym kraju. Wraz z nimi zaczęły napływać zamówienia. Rok później Mikkel w swoim warsztacie wykonał ponad 3000 egzemplarzy swojej gry. Klask, bo taką nazwę dostała ta gra, stała się hitem. W 2014 r. otrzymała nominację do nagrody  Guldbrikken Best Adult Game i zdobyła nagrodę główną w konkursie Guldbrikken Special Jury Prize. W 2017 r. otrzymała nominację do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres.

Wiecie, ta gra jest naprawdę hitowa. Niepozorna gra zręcznościowa z pionkami na magnes niewiarygodnie wciąga i daje mnóstwo frajdy. Uwielbiam tę zręcznościówkę, zachwyciła też dzieciaki i młodzież.

Klask! to gra przeznaczona dla 2 osób, w której używa się plastikowej kuleczki, 2 dwuczęściowych sterówek, znaczniki punktów, 3 elementów przeszkadzających i drewnianej planszy o specjalnej konstrukcji. Każdy gracz umieszcza swoją sterówką na planszy, na swojej połówce. Sterówka jest 2 częściowa: 1 element umieszcza się nad planszą, a drugi pod nią. Gracz trzymając dolną część sterówki, przy pomocy magnesu steruje górną jej częścią.

Grę wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie 6 punktów. Punkt możesz zdobyć gdy:

  • wbijesz kuleczkę do bramki przeciwnika (wgłębienie na planszy),
  • przeciwnik wpadnie do swojej bramki,
  • przeciwnik straci kontrolę nad popychaczem (górna część sterówki),
  • minimum 2 elementy przeszkadzające przyczepią się magnesem do popychacza przeciwnika.

Można zdobyć tylko 1 punkt naraz, mimo, że często spełnionych może być kilka warunków na raz.

Na filmiku możecie obejrzeć przykładowe rozgrywki między dziećmi, dziewczętami i chłopakami.

Gry zręcznościowe cieszą się ogromną popularnością. Krótkie i proste zasady, szybka i emocjonująca rozgrywka to jest coś, czego większość ludzi szuka. Klask to świetny przykład takiej gry. Nie wiem czy zauważyliście w filmiku, ale widać różnicę w sposobie grania. Dzieci inaczej grają, bo mają mniejszą wprawę, umiejętności manualne też są inne niż u starszych graczy. Dziewczyny grają bardziej zachowawczo, a chłopcy z pełną mocą. Taką, jak towarzyszy im podczas rozgrywki w piłkarzyki (wersja ze stołem do gry). Rozgrywki w Klask są emocjonujące. Dają bardzo dużo radości, słychać, zależnie od graczy, piski, okrzyki, soczyste słówka i głośny, serdeczny śmiech. Klask bardzo relaksuje, w dodatku przy krótkim czasie rozgrywki. Co ważne, mimo swej prostoty, ciągle chce się do tej gry wracać. Bardzo ją polecam do domu, szkoły i wszelkich miejsc, gdzie chwila relaksu jest bardzo potrzebna.

Link BGG

Grę możecie kupić w sklepie www.planszomania.pl

0 Udostępnień