Pożyteczne wakacje z Egmontem

W ramach tegorocznych Pożytecznych wakacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbywają się bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci do 12 roku życia. Na planszówki też znalazł się czas i tak, każdy lipcowy piątek został na nie zarezerwowany. Za nami już 3 takie spotkania i każde cieszy się powodzeniem. 19 lipca był specjalny dzień. Całe zajęcia zostały przeznaczone na gry z wydawnictwa Egmont, które chojnie wsparło zasoby biblioteki. 

Dziś właściwie nic nie musiałam ze sobą zabierać. Jednak przyzwyczaiłam się do rytuału z pakowaniem gier w kartony, skrzynie czy płócienne siatki i musiałam zabrać kilka gier „na wszelki wypadek”. Jadąc na zajęcia modliłam się w duchu, by nie było tłumów. Upał i mnóstwo dzieciaków to wyczerpująca mieszanka. Modły zostały wysłuchane, dzieci było w sam raz (czyli pełna sala), do tego te młodsze były wspomagane przez rodziców.

Główną atrakcją była duża wersja łamigłówki Rush Hour wypożyczona z wydawnictwa Egmont. Dzieciom nie mogło się pomieścić w głowach, że do takiej łamigłówka stworzono ponad 43 tys. zadań. Na szczęście wielkoformatowa wersja zaopatrzona była w 16 zadań, po 4 na każdy poziom. Nie wiem czy wszystkie zostały rozwiązane, dzieci jednak walczyły dzielnie. Prócz łamigłówki pojawiło się mnóstwo gier i mimo pełnej sali nie we wszystkie tytuły udało się zagrać. Dzieci były zafascynowane grami, ich mamy również. Mnie fascynował, zresztą jak zawsze, widok uśmiechniętych i zaangażowanych dzieci. Poniżej kilka zdjęć z dnia Egmontu:

 

Zdjęcia udostępniła Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie za zgodą rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach.

0 Udostępnień