Konkurs Świat Przyjazny Dziecku XIII edycja

7 grudnia 2015 r. wręczono nagrody dla najlepszych produktów dla dzieci w XIII edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku”, którego organizatorem jest Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem konkursu jest nagradzanie najlepszych na polskim rynku produktów dla dzieci, miejsc i internetowych portali przyjaznych najmłodszym. Nagrody przyznaje zostały przez 10 osobową Kapitułę, w skład której wchodzą m.in. pedagodzy, psycholodzy, profesorowie, artyści i wielu innych. Nagrody przyznano w wielu kategoriach, a jedną z najważniejszych dla nas graczy jest nagroda w kategorii Zabawa. Pod koniec listopada zakończył się również proces zgłaszania produktów do XIV edycji konkursu.

W tym roku nagrody i wyróżnienia otrzymały:

  • Zabawki dla dzieci w wieku 0-3 lat. Nagroda główna: Króliczek wyd. Granna,
  • Zabawki  dla dzieci 3-7 lat. Nagroda główna: 5 sekund Junior wyd. Trefl; Wyróżnienie: Family Bingo wyd. Trefl,
  • Zabawki dla dzieci w wieku 7-12 lat. Nagroda główna: Barcelona czy Werona wyd. Granna. Wyróżnienie: Faras wyd. Granna.

Cieszę się, że po raz kolejny logo tego zacnego konkursu pojawi się na grach planszowych, a wydawcom gratuluję.

Komitet Ochrony Praw Dziecka jest ogólnopolską organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się ochroną praw i interesów dzieci oraz ich rodzin. Głównym celem KOPD jest pomoc dziecku krzywdzonemu i jego rodzinie. Oferta KOPD adresowana jest do rodzin i w szerokim zakresie do dzieci – ofiar przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej oraz zaniedbań i niewłaściwej opieki. Komitet Ochrony Praw Dziecka jako organizacja pozarządowa świadczy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, diagnostyczną, psychoterapeutyczną, mediacyjną i prawną, szukając najwłaściwszej formy pomocy dla dziecka i jego rodziny.

Zdjęcia pochodzą z profilu FB wydawnictwa Granna, z wydawnictwa TREFL i oficjalnej strony KOPD.

0 Udostępnień