Mamusie i Auta – dla 2-4 latków

Co jakiś czas, w mojej skrzynce mailowej pojawiają się pytania od zatroskanych rodziców o gry dla najmłodszych dzieci, takich w wieku 2-4 lat. Z tego powodu sięgnęłam do nowej serii wydawniczej Granny pt. „Już gram”. Seria zawiera tytuły stworzone specjalnie dla najmłodszych, w które będą mogły grać samodzielnie lub bawić się wspólnie z rodzicami. Cała seria pomoże dzieciom na wesoło odkrywać świat.

Pierwsze 2 tytuły, które trafiły w moje ręce to Auta i Mamusie. W pudełkach znajdziecie solidnie wykonane elementy, z grubej, lakierowanej tektury, dzięki czemu gry będą dłużej służyć. Do tego piękne grafiki na elementach gry, równie atrakcyjny wizualnie duży plakat tematyczny i książeczka z zabawami-grami. Każdy z tych tytułów to gra edukacyjna, podana w bardzo ciekawej dla dzieci formie i sprawiająca im mnóstwo frajdy.

Czego uczą mamusie?

Tego dowiedzą się dzieciaczki z gry Mamusie. 12 dwuelementowych puzelków pokazuje różne scenki z życia zwierzątek – mamusi i dzieciaczka. O wydarzeniach z puzzelków rodzice mogą również przeczytać dzieciom z dołączonego do gry plakatu. Elementami gry można bawić się na kilka sposobów. Po prostu układać, łącząc w odpowiednie pary, albo zagrać w zaproponowane w instrukcji gry: dobierankę (gra na spostrzegawczość), memo (ćwiczenie pamięci), quiz sprawdzający wiedzę a nawet wyobraźnię dzieci. Kilka prostych zabaw niesamowicie uatrakcyjniło zestaw puzzelków.

Czyje to auto?

Nie każde dziecko wie, dlatego z przyjemnością sięgnie do gry Auta. Znajdziecie w niej sześć 4-elementowych puzzli, na których pojawiają się wozy, postaci nimi jeżdżące i przedmioty dla nich charakterystyczne. Co ciekawe, mniejsze puzzle podpinane do większego z pojazdem, mają zaczepy wyprofilowane tak, by nie dało się połączyć elementów w niewłaściwej pozycji. Ta gra jest więc podwójnie trudna – ze względu na liczbę elementów, które trzeba ze sobą połączyć i ze względu na miejsce łączenia. Niesamowite wyzwanie dla dzieciaków. Tak jak w grze Mamusie, dziecko może puzzelki układać samodzielnie, ale też może pograć z rodzicami w kilka prostych zabaw na wyścigi, na spostrzegawczość, na wiedzę.

Co wiedzą dzieci?

Dużo i mało, zależy od dziecka, ale każdemu w wieku 2-4 lat takie układanki się podobają. W tym wieku dzieci wszystkim się fascynują, są żądne wiedzy, warto więc podać ją w tak sympatycznej formie jaką oferują gry z serii „Już gram”. Zresztą spójrzcie na tę śliczną testerkę, córeczkę mojej przyjaciółki – każdy rodzic cieszy się widokiem tak zaangażowanego dzieciaczka.

 

0 Udostępnień