Ogromny sukces Karoliny Styczyńskiej

20 lutego 2017 r. Karolina Styczyńska, nasza polska shogistka, uzyskała dożywotnią licencję zawodową, a tym samym stała się pierwszą profesjonalistką spoza Japonii. Od dawna kibicuję Karolinie i dumą napawa mnie jej sukces, budowany ciężką i systematyczną pracą.

Zebrałam dla Was kilka informacji i zdjęć znalezionych w sieci, a z racji ogromnej sensacji w Japonii, to co tu zamieszczę jest zaledwie niewielkim ułamkiem całości.

Pierwszą informację znalazłam na profilu FB Shogi Poland:

„Karolina Styczyńska pierwszą profesjonalną shogistką spoza Japonii!

20 lutego 2017 roku poprzez wygraną z Minami Sadamatsu, Karolina Styczyńska awansowała do finału eliminacji prestiżowego turnieju mistrzyń i uzyskała dożywotnią licencję zawodową. Pierwszy egzamin na zawodowca Karolina zdała już w 2015 roku, ale świeża profesjonalistka otrzymuje stopień 3 kyu i licencję jedynie tymczasową. Aby utrzymać status zawodowca należy w czasie dwóch lat awansować na stopień 2 kyu, co nie jest łatwe i wymaga wielu wygranych. W przypadku naszej zawodniczki czasu było już niewiele, ale udało się! Serdecznie gratulujemy!”

Obejrzyjcie  też króciutki wywiad jaki Karolina udzieliła Wojtkowi Jedynakowi, który zadawał pytania w imieniu Polskiego Związku Shogi:

W polskich mediach sukces Karoliny jak zwykle nie odbił się szerokim echem, choć w porównaniu z rokiem 2015, kiedy Karolina odniosła pierwszy spektakularny sukces, jest troszkę lepiej. Krótką informację możecie znaleźć na onet.pl, anime24.pl, oraz możecie posłuchać bardzo ciekawy wywiad jaki Karolina udzieliła Ani Matusiak z Radia Dla Ciebie.

Natomiast we wszystkich japońskich mediach znajdziecie informacje i wywiady przeprowadzone po jej spektakularnym sukcesie. Bym nie była gołosłowna kilka linków:

i kilka zdjęć:

  • japońska prasa

  • Gratulacje w języku japońskim na ratuszu w Kofu

Karolina, serdecznie Ci gratuluję i życzę wytrwałości w szlifowaniu Twoich umiejętności!

Wszelkie materiały zdjęciowe i filmowe zebrałam z Internetu.

0 Udostępnień