Rozwiązanie konkursu

Czy potrafimy dobrze zachowywać się przy graniu w planszówki? My tak, ale nasi współgracze nie zawsze. Te trudne sytuacje to właśnie źródło Waszych odpowiedzi na zadanie konkursowe.

Od czegoś trzeba zacząć. Pamiętajcie więc o rączkach. Czyste! Żadne tłuste paluchy po chipsach czy czekoladowym cieście! U mnie w domu stosuję zasadę, że picie i jedzenie jest tylko w trakcie oficjalnej przerwy lub między rozgrywkami. W dodatku jedzenie ma swój własny stoliczek. Cieszę się, że na czystość zwróciliście uwagę. A jak już rąsie umyte, to można życzyć graczom dobrej gry, jak w Shogi. Albo cyrograf podpisać, taki choćby od pana Karola: “Oświadczam, iż wszelkie moje słowa, gesty, przybrane role na potrzeby gry są jedynie kreacją wynikającą z obranej przeze mnie strategii gry, a ich zbieżność z rzeczywistymi zdarzeniami jest przypadkowa.” lub oświadczenie o szanowaniu elementów gry, by długo służyły.

W trakcie rozgrywki pamiętajcie o 2 zasadach:

  • nie komentujcie szans na zwycięstwo waszych przeciwników,
  • grajcie zgodnie z duchem fair play.

Cóż, nie grasz uczciwie, nie siadasz ze mną do stołu. Postawcie sprawę jasno. No chyba, że to gra blefu.

Najistotniejszym elementem okazał się dla Was koniec rozgrywki. Pisaliście o obrażaniu się, strzelaniu focha, choćby tak jak pani Ewa:

“Gra planszowa to rozrywka, miłe chwile wśród rodziny,
dbaj by w chwili niepowodzeń nie przywołać smutnej miny!”

Wśród dzieci nagminna sytuacja, ale i… dorośli tak mają. O, nieraz taki foch długo trwa.

Zaproponowaliście jeszcze jedną ciekawą zasadę: “Po rozegranej partii w grę planszową powinien być buziak dla zwycięzcy.” Tylko co w chwili gdy przy planszy sami panowie? Kto komu i gdzie? Moja wyobraźnia tego nie ogarnia ;-)

To oczywiście nie wszystkie Wasze propozycje planszówkowego savoir-vivre. Dość jednak gadania i już Wam piszę do kogo uśmiechnęło się szczęście. Te fantastyczne karty Megamocy:

wędrują do pani:

Katarzyny Gąsior

Gratuluję!

Bardzo dziękuję Wydawcy za przekazanie kart w ramach nagrody i sklepowi www.planszomania.pl za promocję na gry wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wszystkim uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału w konkursie, nawet tym, którzy wysłali maile kilka dni po zakończeniu ;-)

 

 

0 Udostępnień