Przewrotne motylki

Każdy rodzic wie, że o rozwój motoryki małej, czyli sprawności ruchowej dłoni dziecka, trzeba zacząć dbać jak najwcześniej. Do całej gamy narzędzi wspomagających rozwój dzieci warto dorzucić nową grę wydaną przez Lucrum Games – „Przewrotne motylki”. Co ciekawe, choć z założenia to gra dla dzieci, to w formie gry imprezowej sprawdza się równie dobrze wśród dorosłych.

Przewrotna gra

Wielką atrakcją dla użytkowników gry jest plansza gracza. Jest ona dwuwarstwowa, a górna warstwa złożona jest z ruchomych skrzydełek. Na planszy znajdują się 24 motyle, każdy zaś posiada skrzydła w 2 różnych kolorach. Przewracając skrzydełka planszy uzyskuje się różne kombinacje kolorystyczne.

W trakcie rozgrywki wykorzystuje się 13 kart (z 42) z motylami. To wzorce jakie gracze muszą znaleźć na swoich planszach. Na poziomie łatwym wyszukuje się dokładnie 1 motyla, na poziomie trudnym 2 i 3 naraz. Dokładnie odwzorowany motyl to punkt zwycięstwa, pomyłka to konieczność oddania 1 ze zdobytych kart.

Złap motyla

Znalezienie właściwego motyla do łatwych zadań nie należy, bo:

  • wszyscy gracze szukają w tym samym czasie i presja jest ogromna,
  • mimo, że mechaniczny obrót skrzydełek planszy nie jest trudny, to liczba możliwych kombinacji kolorystycznych mocno miesza w głowie,
  • gracze bardzo często zamieniają kolory skrzydeł miejscami i zamiast mieć dany kolor po prawej, to mają po lewej.

Z ostatniego podpunktu wynika prosta zasada – na kartę należy patrzeć tak, by u góry były czułki motyla, inaczej pomyłki będą zbyt częste.

A może dwa…

Cóż, im więcej, tym trudniej. Szczególnie dla dzieci, które często mają problem z odpowiednim utrzymaniem planszy i skrzydełek w pozycji pozwalającej na jednoczesne zabezpieczenie znalezionego motyla i poszukiwanie kolejnego.

Motyla noga!

Jakie to przewracanie jest fajne i jednocześnie wkurzające w towarzystwie super szybkich współgraczy. Ja już więcej z wami nie gram! – co jakiś czas słychać pogróżki. Na szczęście tylko słychać, bo gra bardzo się podoba. Komu? Dzieciom, mniejszym i większym. Podoba się nieustannie. I kształci, i rozwija. Podoba się też dorosłym, ale od czasu do czasu, tak dla śmiechu i zabawy. Rodzice z dziećmi mogą nie mieć szans, dzieci z rodzicami mogą nie mieć szans. Trzeba się więc trochę do młodych współgraczy dopasować.

Przewrotne motylki polecam. Ciekawe są, ładne, solidne i rozwijają.

Link BGG

Grę możecie kupić w sklepie www.planszomania.pl

0 Udostępnień