Patronat: Chytrogród #1

Średniowieczne miasta zamieszkiwali różni ludzie. Nie tylko pobożni mnisi, skromni uczeni i rzetelni kupcy, ale też jednostki przebiegłe, nieuczciwe i zwyczajnie złośliwe. Witajcie w Chytrogrodzie, gdzie staniecie się przedstawicielami tej drugiej grupy. Jako szefowie Gildii działających w jednym z największych ośrodków handlowych i kulturalnych epoki, wysyłać będziecie swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, by zawierali umowy, prowadzili interesy i zapewniali organizacji wpływy oraz bogactwo – nie zawsze w całkowicie legalny sposób, ale w końcu cel uświęca środki. A przecież chcecie się wkupić w łaski Księcia, prawda?

11 czerwca na zagramw.to rozpocznie się zbiórka pieniędzy na wydanie gry Chytrogród, którą mam przyjemność objąć patronatem medialnym. Chytrogród to gra blefu, oszustwa i negocjacji, w której szemrane interesy to klucz do zwycięstwa. W grze wcielasz się w przywódcę jednej z pięciu Gildii, wysyłasz swoich popleczników do różnych dzielnic miasta, pozyskujesz dobra i załatwiasz interesy.

Wszystko po to, by zostać najbardziej wpływowym podwładnym księcia Chytrogrodu. Gra została zaprojektowana przez polskich autorów: Dominikę Gerasimiak, Justynę Leszczyńską, Marka Daniluka, Mateusza Romacha. Za ilustracje odpowiadają: Przemysław Gul i Tomasz Larek. Grę wydają: Lucrum Games i Hexy Studio.

 

0 Udostępnień