Z nauką za pan brat! cz.2

Przez kogo młodzież musi tyle się uczyć? To nauczyciele wszystkiemu winni! – krzyczą współcześni rodzice – To przez panie od chemii, fizyki i biologii! Zaraz, zaraz… Przeglądam książeczkę z życiorysami naukowców z Legendarnych Wynalazców, którą wyda Rebel.pl. Nigdzie mojego nazwiska nie widzę, ani moich koleżanek z pracy. Jest za to długa lista winnych.

Chętni uczniowie z mojej szkoły są już po pierwszym etapie konkursu (zobacz też poprzedni wpis). Plakaty o naukowcach zostały oddane, a patrząc na nie człowiek sobie uświadamia, że bez tych wybitnych jednostek świat nie byłby tym, czym jest.

Nasza młodzież, w pierwszym etapie konkursu, zapoznała się z życiorysami wylosowanych naukowców i przygotowała o nich plakaty. Patrząc na niektóre plakaty widać ogrom pracy i zdolności uczniów, szczególnie te, w których uczniowie samodzielnie rysowali portrety naukowców. Wszystkie możecie obejrzeć w poniższej galerii:

Jedynym uczniem z klas integracyjnych, który podjął wyzwanie i przystąpił do konkursu jest Dominik. Jak jego mama powiedziała mi niedawno: „Dominik bardzo lubi rysować, choć najlepiej na swoje tematy, odpowiednio motywowany przeze mnie bierze udział w konkursach plastycznych”. Plakat sygnowany przez Dominika to wspólna praca jego, mamy i wujka, który pomógł narysować portret Rudolfa Stefana Weigla (polski biolog). Taki konkurs to dla Dominika prawdziwe wyzwanie, ale też radość z uczestniczenia w życiu szkoły.

Za odkryciami naukowymi stoi wielu ludzi i to właśnie pokazała pierwsza część konkursu. Po drugiej części, z wiedzy, uczniowie poznają wyniki przyznane za plakaty i zdobyte w trakcie testu. Pierwsze miejsca zostaną nagrodzone ocenami z przedmiotów i grami planszowymi, które przekazało 4 naszych wydawców:

 

0 Udostępnień