Wspomnień czar – Hobbity o Essen 2012

W dniach 18 – 21 października 2012 r. w Essen odbyły się międzynarodowe targi gier planszowych. Na targach były również polskie wydawnictwa, dzięki którym na nasz rynek trafiają polskie wersje językowe wielu świetnych gier. O tegorocznym Essen opowiada nam Marek Przepiórka z wydawnictwa Hobbity.eu.

Jak co roku targi w Essen to dla nas przede wszystkim czas wytężonej pracy, licznych spotkań z różnymi wydawcami i autorami gier. Niestety mieliśmy mało czasu na granie, bo nasz harmonogram spotkań był bardzo napięty. Z Essen wróciliśmy w sumie z 17 grami oraz prototypami – bardzo zadowoleni ze spotkań z naszymi rozmówcami, które odbyły się niekiedy w bardzo wesołej atmosferze. Jak co roku tłumy odwiedzające targi były ogromne, a w sobotę i niedzielę tradycyjnie już chyba pobito rekordy frekwencji. Wśród bardzo licznych zwiedzających coraz częściej było słychać nasz rodzimy język, co dobrze świadczy o rozwoju polskiego rynku gier. Cieszy nas bardzo to, że Polacy coraz więcej grają, gracze jeżdżą na targi, a swoje produkty prezentuje coraz więcej polskich wydawców. Wśród gier, które przywieźliśmy jest kilka tytułów, które już zdążyły nas zachwycić i zdecydowaliśmy o ich wydaniu na polski, a także międzynarodowy rynek. Uchylając rąbka tajemnicy możemy powiedzieć, że znalazły się wśród nich prawdziwe perełki:
– mała i prosta gra logiczna, oferująca wiele strategicznych możliwości,
– 2 familijne gry, o wydaniu jednej z nich marzyliśmy od kilku, dobrych lat,
– gra – zabawa dla najmłodszych graczy.
Więcej szczegółów i tytuły oraz inne gry na razie pozostaną owiane tajemnicą, która zostanie ujawniona w przyszłym roku w naszych zapowiedziach wydawniczych. Ponadto wkrótce na polskim rynku zadebiutują takie tytuły jak eurogry: Asgard, Oddville i dedukcyjna gra blefu – Lady Alice.

0 Udostępnień