Kot Stefan – fotogaleria

Kot Stefan zamieszkał w moim domu. Jest słodki, kochany, ale z charakterkiem. W dodatku wywołuje uśmiech na buziach dzieci, zaś gdy poluje na myszy, dzieciaki wybuchają gromkim śmiechem.

Kot Stefan to gra zręcznościowa dla 3-6 graczy. W dużym pudle dostajemy duży kubek w kształcie kota. Oczywiście wykonany z drewna. Do tego plaster sera, jakże by inaczej z dziurkami. Serek wykonany jest z materiału. Jeśli jest kot i ser, to i myszki muszą harcować. Jest ich 6, są drewniane i z bardzo, bardzo długimi ogonkami. Całość dopełnia stosik grubych i lakierowanych kart.

Wierzcie mi, gdy Wasze dzieci zobaczą tę grę, to nie dadzą Wam spokoju, dopóki nie zagracie z nimi. Na szczęście zasady gry mieszczą się na niewielkiej kartce. Wystarczy chwilka na zapoznanie się z nimi i już można grać.

Każdy gracz dostaje 1 myszkę i 4 karty. Wszystkie myszki, prócz myszki gracza aktywnego, układane są na serze. Gracz aktywny rzuca kostką. Jeśli na kostce wypadnie:

  • Myszka – nie dzieje się nic, a gracz dalej rzuca kością,
  • Kot – gracz aktywny próbuje przy pomocy kubka złapać jak najwięcej myszek, szybkim ruchem przykrywając je. W tym czasie pozostali gracze ciągną swoje myszki za ogon, by nie dać się złapać.

Złapana myszka przynosi graczowi aktywnemu punkt w postaci karty od właściciela owej myszki. Gdy graczowi aktywnemu nie uda się złapać żadnej myszki, to dopiero wtedy przekazuje kość i kubek z kotkiem kolejnemu graczowi. Jeśli którykolwiek z graczy niewłaściwie zareaguje na wynik rzutu kością, musi odłożyć do pudełka 1 własną kartę. Gra kończy się w chwili, gdy ktoś zostanie bez kart.

W instrukcji zawarte są również wskazówki dla rodziców grających z młodszymi dziećmi – bardzo dobry pomysł.

Zasady są bardzo proste, ale sama rozgrywka jest niesamowicie emocjonująca. To gra na spostrzegawczość i refleks, z przepięknymi i solidnie wykonanymi drewnianymi elementami. Nawet dorośli z zaangażowanie i śmiechem uczestniczą w tej grze.

O tym jak pięknie wykonana jest gra ja już wiem, teraz zapraszam i Was do obejrzenia kilku zdjęć elementów tej gry.

Link BGG

0 Udostępnień