Nocny Games Room

22 listopada 2019 r., o godzinie 17.00 rozpoczął się I Nocny Games Room dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „Matematyka rekreacyjna” finansowanego przez fundację mBanku w ramach projektu mPotęga.

Cała historia mojego uczestnictwa w tym projekcie zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy to włączyłam się w akcję zbierania głosów na pozyskanie dodatkowych środków finansowych, tak by dla dzieciaków można było zorganizować atrakcyjne zajęcia projektowe. Prośbę o głosy zamieściłam na prężnie działającej grupie o grach planszowych na FB, jednak środowisko graczy nie stanęło za nami murem. Nie było Talismana na wallu i zdjęć gier w pustej lodówce, nie było emocji. Dodatkowych środków nie udało się uzyskać, choć niewiele nam zabrakło.

Jako współorganizator szkolnego games roomu mogłam jednak liczyć na wsparcie wydawnictw Nasza Księgarnia i FoxGames, które wypożyczyły nam kilka gier. Szczególne podziękowania kieruję do wydawnictwa NK za podesłanie wielkiej paczki, w tym egzemplarzy turniejowych i drobnej nagrody dla zwycięzcy. Ponad 50 gier pochodziło z mojej prywatnej kolekcji, ale również wykorzystaliśmy szkolne zasoby.

W I Nocnym Games Roomie uczestniczyło prawie 70 osób: dzieci, młodzież, rodzice i absolwenci. Uczestnicy mogli zagrać nie tylko w nowoczesne gry planszowe, ale również takie klasyki jak szachy, warcaby, Scrabble i łamigłówki. Do dyspozycji mieliśmy szkolny korytarz i trzy sale lekcyjne, w których był spory ruch. Nasi goście bardzo aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach, a grupa chętnych wzięła udział w turnieju Ślimaki to mięczaki. Jak na pierwszy raz poradzili sobie świetnie z rozumieniem zasad i rozgrywką. Za uczestnictwo dzieciaki dostały ode mnie coś słodkiego, a zwyciężczyni nagrodę w postaci gry Komnata strachu, ufundowaną przez wydawnictwo NK. Drugiego planowanego turnieju w grę Magazynier nie udało mi się przeprowadzić. Planszówkowa impreza zakończyła się tuż przed godziną 23.00, kiedy to ostatnia uczestniczka opuściła progi szkoły.

Inicjatorem wydarzenia i jednocześnie osobą odpowiedzialną za projekt jest nauczycielka matematyki pani Gabriela Dolińska, zaś pomagał polonista pan Piotr Siejka. Nadmienię, że pan Siejka w tej szkole prowadzi zajęcia z szachów i corocznie organizuje turniej szachowy (ostatnia edycja była już międzyszkolna).

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tej imprezy.

 

 

0 Udostępnień