By w wakacje nie było nudno

Co można robić pożytecznego w wakacje? Czym zająć dzieci, młodzież, rodziców, a nawet dziadków? Odpowiedź jest tylko jedna, a znajdziecie ją na tym blogu.

Do stałych tekstów na blogu scheherazade.ZnadPlanszy.pl dochodzi cykl Letnia Akademia Dobutsu Shogi. W każdy wtorek lipca i sierpnia będę uczyła Was grać w Dobutsu Shogi czyli w uproszczoną wersję szachów japońskich. Poznacie zasady gry, trochę specjalistycznego słownictwa, trochę teorii i przede wszystkim będziecie mogli ćwiczyć na specjalnie przygotowanych dla Was zadaniach. W uczeniu Was będzie wspierała mnie zacna grupa polskich shogistów, sprawujących merytoryczną pieczę nad tekstami poświęconymi tej wspaniałej grze.

To nie wszystko. Pojawi się również cykl piątkowy, który: w lipcu przyniesie kilka felietonów na temat nauki gry w przedszkolu, zaś w sierpniu kilka artykułów dotyczących Shogów i konkurs z nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwo Egmont.

Zachęcajcie do wspólnej nauki Wasze dzieci, dzieci znajomych i sami (jeśli jeszcze nie znacie tej gry) uczcie się razem z nami. Czytanie wszystkich wpisów pomoże Wam również w udzieleniu odpowiedzi w konkursie na zakończenie Akademii.

Polską wersję gry czyli Pojedynek robotów, przy pomocy której będę Was uczyć, można kupić m.in. w moim ulubionym sklepie z grami planszowymi – planszomania.pl.

P.S. Grafikę dla Letniej Akademii (ikona wpisu) przygotował Tycjan – dzięki!

 

 

0 Udostępnień