Potwory w Tokio: Doładowanie – fotogaleria

Ponad rok temu pojawiła się moja recenzja gry Potwory w Tokio. Dziś trzymam w ręku dodatek do tej gry – Doładowanie. To co ten dodatek wnosi interesująco się łączy z moimi doświadczeniami z podstawką, a opisać to mogę jednym słowem – EWOLUCJA. Kiedyś ewoluowały moje przemyślenia i zainteresowanie tą grą. Dziś w Doładowaniu ukrywają się Ewolucje potworów.

Dodatek wydaje się być niewielki. Małe pudełko, a w nim nowy potwór Pandakaï wraz z planszą, kilka znaczników i 56 kart. Wiecie, może pudełko jest małe, ale merytoryczna zawartość jest wielka. Dodatek jest świetny, bo wprowadza ewolucję potworów, więc wybór potwora w grze będzie miał ogromne znaczenie. Każdy potwór ma własną talię ewolucji złożoną z 8 kart, ewolucje są tymczasowe (jednorazowe) i stałe (działające przez całą grę), a zdobywa się je gdy gracz zakończy swoje rzuty z przynajmniej 3 symbolami serca na kościach. Tak zdobyte karty trzymane są w ukryciu do chwili ich aktywowania przez gracza, a aktywacja może nastąpić nawet w turze innego gracza. Owszem, ewolucje dobiera się losowo, ale są też 3 inne warianty gry: grę rozpoczyna się już z 1 ewolucją losowo dobraną lub wybraną z 2, ewolucje dobiera się metodą draftu gdzie umiejętności wszystkich potworów łączy się i świadomie wybiera karty z przekazywanych między graczami zestawów. Ta losowość sprzyja niepowtarzalności rozgrywek.

Jakie umiejętności mają poszczególne potwory? Niepowtarzalne ze względu na sytuacje i warunki w jakich mogą być wykorzystane oraz ewentualne koszty. Uogólniając, karty pozwalają na: leczenie, unikanie, zadawanie dodatkowych obrażeń, zdobywanie kostek energii i punktów zwycięstwa, dodatkowe tury, manipulowanie wynikami rzutów kośćmi czy zakupami kart, wprowadzają znaczniki celu (Meka Dragon), obcego i UFO (Alienoid) dające specyficzne możliwości i działające do momentu wyczerpania znaczników lub przeniesienia na innego gracza (znacznik celu). Karty ewolucji są tak zbalansowane, że nie ma bardziej uprzywilejowanego potwora. Każdym się gra równie emocjonująco.

Potwory w Tokio zyskały nowy blask z tym dodatkiem. Doładowanie doładowało grę.

0 Udostępnień