Świąteczne porządki

Przed Świętami zabrałam się za porządki. Tu okno, tam firanka, szafki, szafy, regały, regaliki. Powyciągałam przy okazji kilka pudeł z grami, kilka odkryłam, że mam, albo jeszcze mam. Miejsca nie ma na to wszystko. Żal w sercu ścisnął. Tylko na chwilę, bo wiedziałam, że trafią w dobre ręce. Że ktoś je dobrze wykorzysta. Że ktoś będzie w nie grał.

Pierwsza paczka wyruszyła do Bytomia. Widziałam na FB Krainy Planszówek zdjęcia dzieci grających w planszówki. Dzieci niepełnosprawnych z Innowacyjnego Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego Edterek. Wiedziałam, że tam się moje gry przydadzą.

Druga paczka trafiła do klasy Ic w SP nr 8 w Trzebini. Do klasy mojej córki. Dzieciaki czeka w nowym semestrze dużo emocji, zabawy, a przede wszystkim rozwiną różne umiejętności. Gry z całą pewnością będą służyć, tym bardziej, że dzieciaki mają niesamowitą wychowawczynię – pełną entuzjazmu i chęci do poznawania nowych narzędzi oraz ich wykorzystania w edukacji.

Trzecia paczka trafiła do dobrych znajomych, do ich dzieci. Tu wszystkie gry służą, dzieci są zafascynowane, szczęśliwe, ciągle grają. To mnie bardzo ucieszyło.

Na tym nie koniec historii porządkowych. Tych radosnych. Przygotujcie się na coś co zmrozi Wam krew w żyłach. Postanowiłam umyć regały z planszówkami wodą. Półeczka za półeczką wyciągam pudła, myję półeczki, wycieram, układam z powrotem gry. Przysunęłam miskę z wodą bliżej siebie. Wyciągam grę i nagle… wywinęła koziołka i wpadła wprost do miski z brudną wodą. Połowa pudła zatopiła się…

Akcja ratunkowa była błyskawiczna. Jak stałam, tak skoczyłam na pomoc. Wyciągnęłam z wody. Otworzyłam pudło. Wylałam wodę, wytarłam co się dało. I z przerażeniem zobaczyłam straty – mokre karty, mokre żetony, mokre pudło. Suszarka w dłoni okazała się niezłym defibrylatorem. Reanimacja przebiegła sprawnie. Dosuszanie trwało jeszcze kilka dni, w domowym OIOMie. Tak na wszelki wypadek.

Przegląd techniczny nie wykazał żadnego uszczerbku na zdrowiu. Nie ma żadnego śladu podtapiania. Wydawcy produkują naprawdę porządne gry. Uff.

Szczęśliwego nowego roku! Mój kończy się szczęśliwie.

0 Udostępnień