Pingolo

Pingolo podbije serca waszych dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W dodatku będzie służyć do wielu zabaw, dzięki tym ślicznym elementom gry, jakie znajdziecie w pudełku. I choć sama wolę drewniane, to te plastikowe jakoś szczególnie mnie urzekły. Są słodkie!

W grze będziecie używać 12 pingwinów i 12 kolorowych jajek (w 6 kolorach). Pingwiny są identyczne, co jest ważne dla mechaniki gry i są wydrążone od spodu, tak by można było ukrywać w nich jajka. Całość dopełniają 2 kostki z kolorowymi ściankami i 4 wąskie pasma gór lodowych stanowiących licznik zdobytych pingwinów i jajek.

Z życia pingwinów

Pingwiny bardzo troszczą się o swoje potomstwo, dlatego każde jajko należy umieścić pod pingwinami. Są też bardzo ruchliwe, przez co należy je wymieszać przed rozpoczęciem gry. Dziecko w swojej turze rzuca 2 kostkami. Wskazują one jakie jajka trzeba znaleźć. Dziecko podnosi 2 pingwiny, tak by wszyscy gracze mogli zobaczyć kolory jajek. Jeśli dziecko znajdzie właściwy kolor, to umieszcza takiego pingwina przed sobą przy paśmie górskim. Wgrywa dziecko, które jako pierwsze zdobędzie 6 pingwinów lub będzie miało ich więcej niż przeciwnicy.

Bardzo atrakcyjnym wariantem dla starszych dzieci jest wzajemne podbieranie sobie pingwinów. Jeśli dziecko wie, że przeciwnik ma potrzebny kolor jajka, to może odsłonić pingwina zdobytego przez przeciwnika. Jeśli dobrze wytypuje, to zabiera pingwina dla siebie.

Ćwiczymy pamięć

Pingolo to prosta, ale ciekawa gra ćwicząca pamięć. Nie tylko elementy gry są atrakcyjne, ale też sama gra. Dzieci są rewelacyjne we wszelkich grach pamięciowych i choć dla nas dorosłych mechanika nie jest ciekawa, to dzieci są nią zachwycone. Szczególnie przez ten bardzo lubiany element niewiadomej. Zasady da się wytłumaczyć błyskawicznie, a rozgrywka jest krótka – to kolejne zalety tytułu. Do tego, trwałość elementów, możliwość wykorzystania do innych zabaw i gimnastykowanie pamięci. Pingolo daje dzieciom mnóstwo radości. Sprawcie ją i wy swoim pociechom.

Link BGG

Grę kupicie w sklepie www.planszomania.pl

0 Udostępnień