Z nauką za pan brat! cz.3

W miniony czwartek miałam przyjemność wręczyć nagrody zwycięzcom I Interdyscyplinarnego Konkursu, który odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini. Nagrodami były nie tylko oceny, ale również gry planszowe.

Konkurs składał się z 2 etapów, o czym pisałam w poprzednich wpisach (tu i tu). Najważniejszym dla mnie etapem była część teoretyczna.

Młodzież klas gimnazjalnych musiała zmierzyć się z 3 wybranymi zagadnieniami z biologii, fizyki i chemii oraz życiorysami Kazimierza Funka, Archimedesa i Marii Skłodowskiej-Curie. Wszystkie pytania przygotował zespół nauczycieli, czyli panie Ula, Grażyna i ja (Dziewczyny, świetna robota!). Próbkę pytań wymyślonych przeze mnie możecie obejrzeć poniżej:

Pobierz plik (PDF, 375KB)

I co, daliście radę?

Nasi najzdolniejsi i najbardziej pracowici uczniowie poradzili sobie nie tylko z tymi pytaniami, ale z całym testem. Nagrody otrzymały również osoby, które wykonały najciekawsze i najbardziej estetyczne plakaty o naukowcach, w tym Dominik z klasy integracyjnej (nagrodę odbierze po powrocie z chorobowego).

Myślę, że takich nagród nikt się nie spodziewał.

Dziękuję jeszcze raz sponsorom (w tym sobie ;-)) za wsparcie nauki:

0 Udostępnień