Ryzyk Fizyk – Vegas

Vegas to nowy dodatek do gry Ryzyk Fizyk, bestsellerowej gry imprezowej wydawnictwa Egmont. Dodatek ten nie tylko wzbogaca podstawową grę w nowe 250 pytań, ale też wprowadza 2 nowe warianty. Must have dla posiadaczy podstawki, znających już pytania na wylot… choć nie odpowiedzi (bo tych liczb nie sposób spamiętać).

W małym, zielonym pudełeczku znajdują się karty z pytaniami, podajnik na pytania i dwustronna plansza. Pytania jak w każdej innej wersji umieszczono na awersach kart, po 2 na barwnych polach, zaś odpowiedzi liczbowe i ciekawostki umieszczono na rewersach. Dodatek oznaczony jest znaczkiem 18+, bo wśród pytań pojawiają się pikantne, ale też dotyczące hazardu, kasyn, alkoholu, narkotyków czy przestępstw. Pozostałe pytania sięgają innych dziedzin życia. Karty umieszczone zostały w bardzo praktycznym podajniku. Już się nie rozsypują przy wyciąganiu z pudełka i z łatwością przekłada się je. Taki sam podajnik znajdziecie w familijnej wersji Ryzyk Fizyk.

Niewielkich rozmiarów planszę wykorzystuje się w 2 wariantach gry. Pierwszy wariant korzysta ze strony o nazwie „RUNDY”. Znajduje się na niej 7 pól określających liczbę rund w danej rozgrywce. Na każdym polu umieszcza się żetony monet o zmiennej wartości. Monety te stanowią premię za podanie zwycięskiej odpowiedzi. Zamiast 300 $ otrzymuje się: w pierwszej rundzie 100 $, a w każdej kolejnej o 100 $ więcej. Ostatnia runda przynosi aż 700 $ premii.

Drugi wariant korzysta ze strony opisanej „KURS 10 do 1”. Po przeczytaniu pytania gracze umieszczają plastikowe żetony na polu w kolorze gracza, który ich zdaniem napisze zwycięską odpowiedź. Obstawianie gracza odbywa się przed ujawnieniem odpowiedzi zapisanych na tabliczkach. Jeśli gracz dobrze obstawił to otrzymuje 1000 $ za 1 żeton lub 2000 $ za oba żetony na tym samym polu. Można oczywiście obstawić po 1 żetonie na dwóch kolorach graczy, albo zostawić żetony na zwykłe obstawianie na dużej planszy.

Dodatek Vegas odświeża podstawową grę nie tylko nowymi pytaniami, ale również dodatkowymi sposobami na zdobycie pieniędzy. Przez moich współgraczy dodatek został przyjęty bardzo dobrze, a obfite premie pieniężne przyciągnęły uwagę graczy. Bardzo ciekawy jest wariant drugi, bo często pokazuje kogo w towarzystwie uważa się za omnibusa, albo eksperta w danej dziedzinie. „Ona na pewno będzie to wiedziała. On dobrze kombinuje.” – to kołata się po głowie w wariancie drugim. Oczywiście pod warunkiem, że gracze się znają i już niejedna partia w Ryzyk Fizyk za nimi. Dzieciaki obstawiają dorosłych albo fuksiarzy, oczywiście wykorzystując planszę z dodatku, a karty np. z wersji familijnej.

Posiadacze wersji Deluxe, dodatku Vegas i edycji familijnej, mogą pochwalić się dużym zbiorem pytań. Jest ich razem około 750. I to jest właśnie najważniejszy argument przemawiający za posiadaniem wszystkich wersji. Jednak z braku miejsca w domu trzeba liczyć się z koniecznością upakowania wszystkich wersji w 1 pudle (pod wypraską mieszczą się karty w podajnikach, płytki do notowania wyników i pionki, reszta na wierzchu wypraski wersji Deluxe).

Gry z serii Ryzyk Fizyk kupicie w sklepie www.planszomania.pl

0 Udostępnień