Wirus 2: Ewolucja

Jak wiecie, wirusy ciągle mutują, stają się bardziej odporne na leki i szczepionki. Laboratoria nie ustają w badaniach, a jak nie nadążają przy tak szybkiej mutacji, to do walki wprowadzają szczepionki eksperymentalne i innowacyjne terapie. Nie testowane nawet na zwierzętach. Obyście przeżyli, oby wasze organy nie uległy zniszczeniu. Szczególnie podczas kontaktu z rozszerzeniem do gry Wirus.

Wirus to świetna gra imprezowa. Uwielbiają ją starsze dzieciaki, młodzież i dorośli za prostotę zasad, humor, szybkie rozgrywki, interakcję i niespodziewane zwroty akcji. To jedna z bardziej wesołych i emocjonujących gier, świetnie sprawdzająca się w każdym miejscu czy to w szkole, na wycieczce, na imprezie albo też na piknikowym kocyku.

O zasadach wersji podstawowej przeczytać możecie w recenzji gry Wirus, którą opublikowałam jakiś czas temu. Dodatek nie zmienia mechaniki gry, ale wprowadza wiele dodatkowych kart, które wtasowuje się do talii podstawowej.

Wśród kart znajdziecie:

  • Organy – 4 znane z wersji podstawowej i 1 zupełnie nowy, co daje w sumie 6 organów po połączeniu zestawów. Organ bioniczny to nowy organ jaki można dołożyć do ciała, nie działają na niego żadne wirusy ani szczepionki, ale za to karty nowych terapii.
  • Zmutowane wirusy – nie działają na nie zwykłe szczepionki i trzeba zastosować wobec nich tylko szczepionki eksperymentalne lub terapie. Zagrywa się je na narządy tego samego koloru.
  • Szczepionki eksperymentalne – mają podwójną moc, wystarczy więc tylko 1 taka karta by całkowicie uodpornić organ, mogą też zwalczać zwykłe i zmutowane wirusy. Zagrywa się je na narządy tego samego koloru.
  • Terapie – dodatek wprowadza 4 nowe terapie, co daje w sumie 9 kart akcji specjalnych. Dzięki nowym terapiom można: zagrać wszystkie karty z ręki, zamienić się wszystkimi kartami z ręki z innym graczem (w efekcie gracz zaczyna swoją turę z mniejszą liczbą kart) i zagrać jedną z nich, usunąć wirusa z gry. Najciekawszą kartą jest moim odczuciu kombinezon ochronny, który anuluje efekt zagranej na nas karty. Koszt obrony to po prostu 1 karta mniej w kolejnej turze.
  • Wielokolorowe karty – wśród nich znajdują się organy, zmutowane wirusy i szczepionki eksperymentalne, które działają jak jokery.

Dodatek proponuje również 2 warianty gry. W rozgrywce 2-osobowej celem jest skompletowanie 5 (a nie 4) zdrowych organów. W rozgrywce 6-osobowej szczepionka eksperymentalna niszczy wirusa i odrzuca się go z gry, dzięki czemu rozgrywka troszkę przyspiesza.

Jestem pewna, że dla wielbicieli Wirusa ten dodatek będzie bardzo cennym nabytkiem. Z fajnej gry robi jeszcze fajniejszą, z większą liczbą zależności, możliwości i bardziej zakręconą. Wszystkie karty z dodatku mieszczą się w pudełku podstawowym i już nie zamierzam grać inaczej, no chyba, że trzeba będzie pokazać Wirusa nowicjuszom. Polecam!

Link BGG

Dodatek kupicie w sklepie www.planszomania.pl

0 Udostępnień