Patronat: Chytrogród #7

Drugi dzień kampanii. Na liczniku 73% potrzebnej kwoty na wydanie gry, co cieszy mnie niezmiernie, bo to zacna gra! Zalet widzę coraz więcej. Jeśli jesteście ciekawi jakie, to koniecznie czytajcie dalej.

Wspierający otrzymają grę 2 tygodnie wcześniej, niż reszta świata. Dzięki temu będzie można zalać grupy planszówkowe zdjęciami pudełek w paczkomacie, w rękach przystojnego kuriera/pani kurier, w lodówce czy już po rozłożeniu na stole, będzie można opowiadać z zachwytem jaka to świetna gra i jaka wredna. Szybciej niż inni nabijecie licznik rozegranych partii, co odnotujecie na BGG. Szybciej utracicie przyjaciół, żony/mężów/chłopaków/dziewczyny, a potem ładnie się przeprosicie. Do następnej rozgrywki.

Jest również szansa na odblokowanie ujawnionych już 3 celów dodatkowych, w tym 2 unikatowych elementów, zaprojektowanych i wyprodukowanych tylko dla wspierających. Sąsiedzi i przyjaciele będą z zazdrością spoglądać na wasz stół, a wy z dumą będziecie prezentować Chytrorgród w wersji full wypas.

A widzieliście dodatek do Chytrogrodu? Gra jeszcze nie pojawiła się na rynku, a już autorzy i wydawcy obdarzają nas kolejnymi dobrodziejstwami! Dodatek „Złoto błaznów” został zaprojektowany przez Marka Raczyńskiego, który wcześniej wspólnie z Adamem Kwapińskim zaprojektował Hard City, czyli grę Hexy Studio, która w zeszłym roku ufundowała się na Kickstarterze.

W dodatku znajdzie się 36 kart wydarzeń oraz książeczka z paragrafami fabularno-mechanicznymi czyli „Kroniki Chytrogrodu”. Zwiększy on regrywalność i nieprzewidywalność partii, doda więcej fabuły i historii. Pojawi się nowa mechanika związana z wydarzeniami. Faworyt Księcia na samym początku rundy będzie dobierał kartę wydarzenia. Na każdej znajdować się będzie 5 efektów w kolorach dzielnic. Efekt ma miejsce w tej dzielnicy, którą aktualnie wskazuje znacznik Pierwszej Dzielnicy. Rozpatruje się zasadę oznaczoną danym kolorem. Proste zasady zapisane są symbolami – dodaj towar, zamień na inny itp. Jeśli zamiast symbolu pojawi się numer, wtedy trzeba sięgnąć do  książeczki Kroniki Chytrogrodu. Piotr Żuchowski podpowiada, że: „to coś jak Księga Skryptów w This War of Mine, tylko mniej smutne :), odczytujesz klimatyczny fragment fabularny, a potem stosujesz się do zasady podanej na końcu danego paragrafu”. Brzmi intrygująco! Dodatek można już dokupić na stronie projektu.

Chytrogród możecie wesprzeć na stronie zagramw.to

0 Udostępnień