Patronat: Chytrogród #9

Chytrogród ufundowany! To najlepsza wieść jaka przekazywana jest z ust do ust graczy. Co więcej, dzięki wsparciu graczy, zostały już odblokowane 2 cele dodatkowe: znacznik faworyta księcia i 4 dodatkowe dekrety księcia.

W chwili gdy piszę ten tekst, do kolejnego celu brakuje 20 zł. 5 nowych kart akcji to ważny element gry – dzięki niemu zostanie wprowadzona nowa umiejętność do każdej gildii. Jestem już pewna, że i te karty znajdą się w pudełku z grą. A czy coś więcej? To wszystko zależy od was. Tym bardziej, że na liczniku kampanii widnieje 1 dzień, więc spieszczcie się, by jak najlepsza gra trafiła na wasze stoły.

Jeśli się nadal wahacie, to przejrzyjcie posty jakie zamieściłam dla was w ramach patronatu:

  1. Zapowiedź kampanii na rzecz ufundowania gry.
  2. Opis fabularny gildii chytrogrodzkich.
  3. Opis elementów gry, dzięki którym wizualizuje się chytrogrodzki świat.
  4. Zasady gry, czyli rzecz o tym jak stać się bogatym i przechytrzyć konkurencję.
  5. Recenzja gry, czyli moje odczucia na podstawie kilku rozgrywek.
  6. Muzyczna opowieść o Chytrogrodzie.
  7. Kilka słów o celach i dodatku do gry.
  8. Pamiętnik projektanta czyli opowieść o początkach gry.

Warto również do gry dokupić dodatek Złoto Błaznów, który dostępny jest jako jedna z nagród. Jak już wiecie, w jego skład wejdą Wydarzenia – zupełnie nowy rodzaj kart. Z talii Wydarzeń aktualny Faworyt Księcia dociąga co rundę jedną kartę. Zawiera ona pięć różnych efektów, po jednym w kolorze każdej Dzielnicy. Część odpowiadająca kolorem aktualnej Pierwszej Dzielnicy zostaje natychmiast rozpatrzona. Może to być prosty efekt, opisany za pomocą symboli, lub Ważne Wydarzenie – oznaczone liczbą, która odnosi się do odpowiedniego paragrafu w książeczce Kroniki Chytrogrodu. A oto i przykładowe strony Kronik:

Pojawiły się również 2 nowe cele dodatkowe:

  1. Nowe karty dekretów Księcia, które wprowadzą alternatywną mechanikę zdobywania Punktów Wpływu – nie będą one już tylko nagrodami za załatwianie Interesów, a będą też czasem w postaci żetonów leżeć na planszach Dzielnic, gotowe do kupienia przez najszybszych i oczywiście najchytrzejszych podwładnych Księcia!
  2. Polepszenie jakości wydania w stosunku do oryginalnie zaplanowanego. Jeśli na koniec projektu uda się zebrać przynajmniej 45 000 zł, planszetki Gildii wydrukowane zostaną na grubszym materiale, a wszystkie komponenty znajdą swoje miejsce w specjalnie zaprojektowanej, dedykowanej Chytrogrodowi plastikowej wkładce.
0 Udostępnień